Psiholoģijas zināšanas, kas var palīdzēt totalizatorā            

Iespējams, kāds domā, ka uzvarai totalizatorā pietiek ar ļoti labām zināšanām par attiecīgo sporta veidu. Citi domā, ka visu nosaka veiksme, bet sazvērestības teoriju cienītāji apgalvos, ka viss jau iepriekš ir sarunāts, un uzvar tikai tie, kuriem ir pareizās pazīšanās.

Nav jau izslēgts, ka arī šīs minētās versijas ir pareizas, taču, ja pats esi nolēmis izmēģināt kādu  veiksmi nesīs totalizators, tad jāsāk ar sevi – jāpanāk, ka tavs prāts vai zemapziņa neliek sprunguļus veiksmes ritenī.

  1. Tu pieņem prātīgākus lēmumus, kad esi izsalcis. Tu pavisam noteikti neesi labāks cilvēks, kad neesi ēdis, taču pētījumi rāda, ka totalizatorā izsalkums palīdz – cilvēki pieņem daudz stratēģiskākus lēmumus, turklāt labāk novērtē savas izredzes. Tās ir divas ļoti būtiskas kvalitātes, ja runājam par likmju izdarīšanu!
  2. Likmju izdarīšana maina tavas prognozes. Cilvēkam ir priekšstati par spēles iznākumu, uz tiem balstoties, viņš izdara likmes. Kad tas ir izdarīts, cilvēkam pēkšņi šķiet, ka galarezultāts tomēr būs cits, lai gan nekādu papildinformāciju, kas liktu mainīt lēmumu, viņš nav saņēmis. Šīs ir tipiskas lamatas, ko izliek mums mūsu pašu prāts – tiešsaites totalizatoros tas var novest pie tā, ka turpinām izdarīt jaunas likmes, kas patiesībā nav pamatotas reālos argumentos. Tāpēc atceries – ja esi pieņēmis lēmumu, maini to tikai tad, ja tiešām saņem jaunu vērā ņemamu informāciju, nevis ļaujies iekšējai trauksmes un nedrošības sajūtai!
  3. Tu ignorē faktus, kas nesaskan ar tavām prognozēm. Šī, šķiet, ir pretēja problēma iepriekš minētajai un vairāk saistīta ar stūrgalvību. Mūsdienu informācijas laikmetā, kad patiesu un maldīgu faktu gūzmā ir grūti saglabāt skaidru redzējumu, tomēr ir svarīgi redzēt visu situāciju, nevis izvēlēties ticēt tikai tam, kas sakrīt ar mūsu domām. Šī lieta patiesībā ir jāatceras arī citās dzīves jomās, taču, runājot par totalizatoriem, noteikti ir jāpatur prātā – tev ir jābūt gatavam mainīt savas likmes, balstoties uz reāliem argumentiem!
  4. Tu atļaujies vairāk riskēt, kad esi laimīgs. Ikdienā psihologi cilvēkiem mēdz teikt, ka nevajag pieņemt svarīgu lēmumus, kad esi noskumis, jo šādi lēmumi visticamākais dzīvi labāku nepadarīs. Totalizatoros arī nevajadzētu bēdāties, taču jāapzinās, ka pārdrošība un liels risks iet roku rokā ar ļoti labu garastāvokli. Piemēram, ja esat totalizatorā laimējis prāvu naudas summiņu, risks, ka tūlīt to iztērēsiet muļķīgās un nepārdomātās likmēs pieaug, ja esat bārā un labi pavadāt laiku kopā ar draugiem. Izproti savas emocijas, pirms pieņem lēmumu!