Pokera kombinācijas- kas par tām jāzina iesācējiem?  

Pokera kombinācijas ir kaut kas tāds bez kuru apguves, spēlēt šo aizraujošo spēli visticamāk nav jēgas. Labā ziņa ir tāda, ka tās ir tikai desmit kombinācijas, un desmit taču tiešām nav daudz.

Lieliski pazīstot un pārzinot šīs desmit kombinācijas, spēlētājs var ātrāk izvērtēt, vai rokās nonākošās kārtis nesīs veiksmi, vai ar tām ir vērts piedalīties spēlē un pretendēt uz uzvaru vai šoreiz tas nav iespējams un ir pārāk riskanti, tāpēc prātīgāk atkāpties un atstāt cīņu par uzvaru pārējo spēlētāju rokās.

 

Nedaudz sīkāk par pokera kombinācijām

 

Viena no viszināmākajām noteikti ir kombinācija “Royalflush”, bet tā arī ir visretāk iespējamā kombinācija, iespējams tāpēc tā tik bieži arī tiek atainota dažādās Holivudas filmās. Šajā kombinācijā kāršu mastā ir gan dūzis, gan kungs, gan karaliene, gan kalps, gan arī desmitnieki, tātad vienā vārdā sakot – karaliski!

Nedaudz reālāka jeb biežāk sastopama kombinācija ir “strightflush”, kad ir piecas secīgas kārtis no viena masta, bet tām nav obligāti jābūt “karaliskām”, galvenais, ka tās ir secīgas un no viena masta.

Un tad seko arī visas pārējās kombinācijas gan četras vienādās kārtis, gan piecas kārtis no viena masta, gan trīs vienādas kārtis, gan pāris un trīs vienādas kārtis. Visvājākā kombinācija saucas “Augstākā kārts”, kas var uzvarēt tikai tad, ja nevienam no spēlētājiem, un ir vienalga online vai kazino, vai draugu lokā, nav neviena no iepriekš pieminētajām kombinācijām, tādā situācijā nauda tiek tam spēlētājam, kuram rokās ir augstākā kārts.

Nezinot šīs kombinācijas skaidrs, ka spēlēt pokeru nav iespējams. Pokera kombinācijas ir pamatlīmenis, lai vispār sāktu apgūt ar pokeru saistītās nianses vai dažādus knifiņus. Kad spēlētājs ļoti labi pārzina visas iespējamās pokera kombinācijas, tikai tad var sākt koncentrēties un censties attīstīt spējas gan vērot un analizēt savus pretiniekus, gan arī maskēt un noslēpt savas patiesās emocijas par sev iedalīto pokera kombināciju. Protams, ja iesācējs pēkšņi tiek pie “Royalflush”, tad ir grūti noslēpt savu sajūsmu, vai arī, ja pieredzējušam pokera spēlētājam tiek iedalītas kārtis ar ļoti zemu pokera kombinācijas vērtību, tad lielākais izaicinājums ir ar vēsu prātu neļauties situācijai vai stresam, bet ar vēl lielāku azartu un entuziasmu analizēt un paredzēt, kādas pokera kombinācijas varētu būt pārējiem spēlētājiem.